KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13669578
nr 1366 9578
Harald Biljer-Hedgren
(1875-1923), Sverige
Oljemålning, Myrstack. Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 64x54 cm
Kondition: slitage, färgbortfall
Harald Biljer-Hedgren, svensk bildkonstnär född 1875 i Västerås, död 1923 i Göteborg.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 december 2020
kl 20:05:35
14/12 20:00:35
Harald Biljer-Hedgren
Läs mer om Harald Biljer-Hedgren